Проект “Посилення ролі організацій громадянського суспільства (ОГС) у просуванні демократичних реформ з врахуванням заключних зауважень CEDAW” реалізується за фінансової підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН).

Метою проекту є посилення ролі ОГС Черкаської та Чернігівської областей у просуванні демократичних реформ та прав людини з урахуванням гендерного компоненту та заключних зауважень до восьмої періодичної доповіді України Комітету Організації Об’єднаних Націй з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок (надалі – зауваження CEDAW), шляхом впливу на розробку політики органами влади та прийняття рішень на всіх рівнях.

Завданням проекту є навчання ОГС Черкаської та Чернігівської областей з питань гендерної політики, прав жінок та дівчат, надання знань та вироблення навичок в ОГС з розробки та впровадження кампаній адвокації. Участь та вплив коаліцій з ОГС у цих областях на процеси розробки та прийняття рішень органами влади та місцевого самоврядування, результатами яких стане прийняття нормативно-правових актів обласних/місцевих рівнів з врахуванням заключних зауважень CEDAW.

Заходи за проектом

  1. Організація та проведення навчальної програми “Кампанії адвокації з урахуванням гендерної політики та прав дівчат і жінок” для лідерок та лідерів 48 ОГС в двох областях України (по 24 в кожній).
  2. Створення команд/коаліцій з навчених ОГС у кожній з двох областей задля ефективного впровадження кампаній адвокації та врахування зауважень CEDAW при розробці та затвердженні нормативно-правових актів органами державної влади та місцевого самоврядування.
  3. Проведення адвокаційних кампаній у Черкаській та Чернігівській областях коаліціями ОГС, результатом яких буде удосконалення (доповнення, внесення змін) до існуючих нормативно-правових документів  розроблення нових з урахуванням зауважень CEDAW.
  4. Інформування широкої громадськості про результати впровадження кампаній адвокації.

Проект передбачає комплексний підхід до посилення ролі ОГС у просуванні демократичних реформ та прав людини, а саме, поєднання теоретичного навчання з практичною діяльністю, завдяки закріпленню набутих теоретичних знань, наданих ОГС в ході цієї діяльності ресурсної підтримки.

Оголошення конкурсу заявок для участі у навчальній програмі “Кампанії адвокації з урахуванням гендерної політики та прав дівчат і жінок”

ВГО Центр “Розвиток демократії” в рамках проекту голошує конкурс для громадських організацій Черкаської та Чернігівської областей на участь у навчальній програмі “Кампанії адвокації з урахуванням гендерної політики та прав дівчат і жінок”. Учасники Навчальної програми після її закінчення зможуть створити коаліції та взяти участь у конкурсі на одержання ресурсної підтримки для впровадження власних кампаній адвокації у своїх областях.

До участі у конкурсі запрошуються зареєстровані згідно з українським законодавством неприбуткові громадські організації з Черкаської та Чернігівської областей, які:

  • захищають соціальні та економічні права та просувають інтереси своїх цільових груп;
  • зацікавлені у вирішенні нагальних проблем та у впровадженні реформ, як на обласному рівні, так і в містах, сільських районах.

Мета навчальної програми: підвищити спроможність ОГС представляти інтереси і захищати права своїх цільових груп, розширити участь організацій та вплив на розробку і виконання державної політики на різних рівнях процесу прийняття рішень з урахуванням зауважень CEDAW.

Для участі у Навчальній програмі відбиратиметься 48 громадських організацій з двох областей  України, по 24 в кожній.

Навчальна програма проводитиметься протягом 3-х днів у кожній області  за тренінговою методикою.

Учасникам навчальної програми, які проживають не в обласному центрі будуть відшкодовані витрати, пов`язані з проїздом та проживанням, учасники забезпечуватимуться харчуванням.

Для участі у конкурсі необхідно надіслати до 28 січня 2018 року заповнену анкету, що додається, на електронну адресу info@ddcentr.org.ua з поміткою “Конкурс заявок ОГС”. Про отримання заявки організацію буде повідомлено листом електронною поштою.

Результати відбору учасників навчальної програми будуть розміщені на сайті ВГО Центр “Розвиток демократії” http://ddc.org.ua до 4 лютого 2018 року та надсилатимуться запрошення для участі на адресу учасників, які подавалися на конкурс.

Контактні особи: Елла Ламах, Юлія Вороніна ел.пошта: info@ddcentr.org.ua тел: +38 (063) 221-91-92, (099) 550-35-05