изображение_viber_2023-06-15_18-32-13-617

Відбулась конференція українських громадських активісток з представницями жіночих організацій Африки

15 червня 2023 року відбулась онлайн-конференція українських громадських активісток із представницями жіночих організацій Африки «Ukrainian and African Women Peacebuilders’ Dialogue: Sisterhood, Solidarity and Hope amidst the Atrocities» #GNWP, присвячена спільним проблемам та розумінню боротьби України за звільнення від колоніального тиску з боку Росії.

«Цей захід був нашою ініціативою, вона назріла після того, як під час конференції про становище жінок у березні у Нью-Йорку жінки з Африки питали нашу урядову делегацію, чому ми не хочемо «мирних переговорів» із росіянами»,  – повідомила експертка НУО «Центр – Розвиток демократії» Марія Дмитрієва.

Зі свого боку, під час діалогу миробудівниць #GNWP представники і представниці Півдня Землі розповіли, чому уряди африканських країн часто підтримують російську політику. З їхніх слів, тамтешні політики все ще живуть ментальним спадком СРСР, сприймаючи росіян як правонаступників радянської Москви, куди чимало африканських студентів колись їздили здобувати освіту, ця практика триває дотепер, бо для багатьох народів це взагалі чи не єдиний варіант здобути освіту. «Таким чином, росіяни формують собі підтримку серед активного прошарку нашого суспільства; крім того, існує значний товарообіг країн Африки з росіянами, більший, ніж з Україною, однак підтримка московським режимом наших диктатур йде на шкоду формуванню демократії в наших країнах, закріплює тоталітаризм», розповіли учасниці та учасники дискусії з Африки.

Разом з тим, під час зустрічі отримали можливість розповісти про злочини російських окупантів жінки з українського Півдня. «Я особисто виїздила з сім’єю українського військового, з дітьми, котрих окупанти довели залякуванням до втрати мовлення, до енурезу, крім того, можу свідчити, що чимало наших жінок не витримали зґвалтування і наклали на себе руки, бо в нас існує дуже міцний інститут шлюбних відносин, і жінки не бачать можливості продовжувати жити після того, як їхню тілесну недоторканність порушує чужинець», розповіла представниця адміністративних структур Херсонської області Валентина Головата.

Діалог, що відбувся, показав, що серед жіночих організацій в Африці є розуміння, що йдеться про українську боротьбу за звільнення від колоніального тиску з боку Росії, підсумувала захід, співорганізований з #GNWP, експертка НУО «Центр – Розвиток демократії»  Марія Дмитрієва.

До участі були долучені:

Moderator: Sophia Farion, GNWP

Moderator: Simone Mbodé Diouf, GNWP

Maria Victoria “Mavic” Cabrera Balleza, Founder and CEO, Global Network of Women Peacebuilders

Ella Lamakh, Head of the Board, Democracy Development Center, Ukraine

Mr. Stephen Gaojia, former Minister of Gender of Sierra Leone

Hon. Betty Achan Ogwaro, Member of Parliament in South Sudan

Larysa Kobelyanska, Coordinator of Public Council on Gender Issues at the Equal Opportunities Inter-Factional Deputy Association

Valentina Holovata, Head of the Military Administration of the Myrna community of the Kherson oblast

Ms. Bridget Osakwe –  West Africa Network for Peacebuilding – Nigeria

Ms. Neema Namadamu – Mama Shuja (Hero Women Rising) – DRC

Ms. Tetiana Erko, NGO in Sloviank Donetsk oblast – Ukraine

Ms. Tamara Ogorodova, Unity for the Future – Ukraine

Ms. Robinah Rubimbwa, CoACT 1325 – Uganda

Ms. Selline Korir, Rural Women Peace Link – Kenya

Ms. Maria Dmitrieva, Democracy Development Center – Ukraine

Dr. Nana Pratt, National Organisation of Women – Sierra Leone

Ms. Gertrude Biaya Ndaya, CEFIDE – DRC

Prof. Patricia Donli, Gender Equality, Peace and Development Centre – Nigeria

Ms. Martha Kebalo, World Federation of Ukrainian Women’s Organizations

Tags: No tags

Comments are closed.