248710987_310147563909958_7045753392403137006_n

Голова НУО Центр – Розвиток демократії Елла Ламах взяла участь у форумі «Армія, побудована на довірі»

НУО Центр – Розвиток демократії стала партнером організації форум «Армія, побудована на довірі», що відбувся 28 жовтня 2021 року у Києві.

Як зазначили ініціатори форуму, їхньою метою є зробити військову службу в Україні професійною, престижною та безпечною для всіх. “Збройні Сили України — це безпека всіх українських громадян. І ми робимо все, щоб Збройні Сили були місцем, де жінки та чоловіки можуть захищати Україну і відчувати себе в колективі в безпеці. Захід відбувається в межах виконання міжнародних зобов’язань України, зокрема, реалізації порядку денного програми ООН «Жінки, мир, безпека»”, зазначають організатори заходу.

До форуму були запрошені військовослужбовці та військовослужбовиці, представники влади, міжнародні партнери, громадськість, ЗМІ.

Як повідомила голова НУО Центр – Розвиток демократії Елла Ламах, на форумі, зокрема, виступила військовослужбовиця Ольга Деркач, котра вирішила публічно боротись із сексуальними домаганнями в армії: вона сама страждала від переслідування і досі бореться з цим явищем. Також присутня радниця з гендерних питань Головнокомандувача Збройних Сил України Вікторія Арнаутова презентувала під час обговорення проект порядку скарги на сексуальні домагання та насильство для допомоги.

Під час дискусії йшлося, зокрема, про те, як зробити, щоб у суспільстві заговорили про сексуальні домагання в армії, і водночас забезпечити конфіденційність для жертв домагань: на даний час жінки в армії самі просять, щоб нікому не казали про факти зґвалтування, про те, що інколи чоловіки військові створюють собі «гарем», розуміючи, що всі жінки мовчатимуть, бо їм соромно і страшно.  

До участі у форумі були зазначені наступні спікери: віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, віцеспікерка Верховної Ради України, співголова МФО “Рівні можливості” Олена Кондратюк, радник – уповноважена Президента України з питань забезпечення прав захисників України Альона Вербицька, головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський, директорка Центру інформації та документації НАТО Вінета Кляйне, урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, заступниця Міністра Оборони України Ганна Маляр, директорка Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» Ольга Руднєва, народна депутатка України, співголова МФО “Рівні можливості” Марія Іонова, ветеранка, народна депутатка України Яна Зінкевич, народна депутатка України Марина Бардіна, координаторка ГО “Медійна ініціатива за права людини” Ольга Решетилова, військовий капелан 30 омбр, Заступник синодального управління соціального служіння ПЦУ отець Сергій Дмитрієв, ветеранка, керівниця ветеранського відділу БО МБФ” Повернись Живим” Вікторія Дворецька, ветеранка, Голова ГО “Жіночий ветеранський рух” Андріана Арехта, виконавча директорка ГО “Інститут гендерних програм” Марина Лазаренко, програмна аналітикиня “ООН Жінки” Анна Квіт, військовослужбовиця, пресс-офіцер 58 омбр Валерія Пальчинська.

https://cutt.ly/ORJQovy
Tags: No tags

Comments are closed.