гендер

ГО Центр «Розвиток демократії» підтримує звернення Громадської ради з гендерних питань з нагоди десятої річниці прийняття Радою Європи Стамбульської конвенції

ГО Центр «Розвиток демократії» підтримує звернення Громадської ради з гендерних питань з нагоди десятої річниці прийняття Радою Європи Конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами

10 років тому, 7 квітня 2011 року, Рада Європа прийняла Конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Україна  була серед країн авторок та ініціаторок Стамбульської конвенції.

Ця подія є важливою не тільки для країн Ради Європи, а й для усього цивілізованого світу, що вибудовує демократичну систему цінностей через повагу та дотримання прав людини.

Конвенція — це законодавча база Ради Європи для боротьби з насильством щодо жінок і є найґрунтовнішим міжнародним документом для запобігання домашньому насильству, «золотим стандартом», за висловом Генеральної секретарки Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич.

Закликаємо представників і представниць депутатських фракцій різного рівня, депутатів і депутаток обласного та місцевого рівнів підтримати громадські організації, які послідовно відстоюють права людини і разом вимагати від Верховної Ради ратифікації Конвенції.

У 2020 році саме громадськість ініціювала петицію на ім’я Президента України з вимогою подати Конвенцію на ратифікацію. Петиція зібрала необхідну кількість підписів і Президент пообіцяв подати її на ратифікацію.

Звертаємось до Президента України з вимогою виконати свою обіцянку і подати до Верховної Ради Проєкт Закону «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».

Важлива роль у ратифікації Стамбульської Конвенції належить Верховній Раді і ми звертаємося до депутатів і депутаток із вимогою ратифікувати Конвенцію і відмовитися від упереджень, не сприймати спекуляції навколо Конвенції РЄ.

Просимо виконати свій громадянський та депутатський обов’язок і зробити країну безпечною та вільною від насильства як в родині, так і в громаді, як на місцевому, так і національному рівнях. 

За ці десять років Парламент та Уряд України за участі міжнародних організацій та громадянського суспільства провели величезну підготовчу роботу із внесення змін в українське законодавство, щоб наблизити його до норм Конвенції і підготувати ґрунт для подальшого удосконалення нормативно-правової бази у сфері захисту прав жінок і протидії насильству. 

Конвенція залишається інноваційним документом і дає старт системній роботі в профілактиці, захисті та протидії насильству. В Україні запрацюють стандарти захисту прав жінок та чоловіків, хлопчиків та дівчат різних соціальних груп, особливо вразливих груп населення: жінок, дітей та осіб з інвалідністю, людей старшого віку.

Положення Конвенції залишаються єдиною платформою для розбудови інфраструктури і подальшої реінтеграції постраждалих від насильства та роботі з особами, які стали кривдниками.

Нагадуємо, що першочергова умова парламентарів — це створити безпечні умови життя для кожної людини через ратифікацію відповідних міжнародних документів, що дає можливість державним органам розробити відповідні нормативні акти стосовно конкретних механізмів захисту від насильства.

Ратифікація Конвенції дозволить:

захищати українських громадянок за кордоном (де українське законодавство не працює),

встановити мінімальні та максимальні стандарти протидії насильству зі сторони держав,

створити стандарти надання послуг постраждалим (такий підхід не застосовується в практиці України),

встановити рамки моніторингу та звітності для ефективних дій на рівні держави та на рівні громад, що демонструє стійкі наміри держави бути частиною міжнародної спільноти, яка не лише забезпечує стандарти захисту прав людини, а й в постійному діалозі шукає, просуває та забезпечує кращі міжнародні практики для захисту кожної особи.

Tags: No tags

Comments are closed.