435475631_993638432436786_1905822749799181555_n

Експертка НУО ЦРД долучилася до Феміністичного форуму Українського жіночого фонду

Феміністичний форум, що об’єднав понад 160 учасниць з усіх регіонів України. Це вже 4й форум проєкту «Голос жінок і лідерство — Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд за підтримки Уряду Канади. Про це йдеться на сторінці УЖФ у Фейсбук.

НУО “Центр – Розвиток демократії” представила на заході гендерна експертка Марія Дмитрієва.

На відкритті заходу Надзвичайна і повноважена посолка Канади в Україні пані Наталка Цмоць поділилась своєю історією: «Я росла і є феміністкою. Мої батьки феміністи. Це значить, що я росла з думкою, що я можу все. Так само я виховую свою доньку. Але разом з тим я захоплююсь жінками, чий шлях до фемінізму почався у менш сприятливих умовах, через усвідомлення нерівності у своїх правах. Я вчусь у жінок України кожного дня бути стійкою до викликів, які принесла війна в життя вашої країни. Жіночий рух України демонструє вражаючі результати і проєкт перевищує всі очікування.»

Пані посол запевнила учасниць, що Канада продовжуватиме підтримувати український жіночий рух і оголосила, що Уряд Канади прийняв рішення про подальше відновлення програми «Голос жінок і лідерство».

Системна і послідовна підтримка жіночого руху дійсно допомагає консолідувати рух і залучати нових учасниць. За результатами цьогорічної самооцінки, проведеної УЖФ, 78% активісток і лідерок феміністичних організацій вважають, що рух перебуває на стадії зміцнення і зрілості. Серед пріоритетів руху учасниці визначили розвиток співпраці і координації та посилення зв’язків із цільовими аудиторіями, тоді як найбільшим викликом визначили безпековий. Важливими потребами руху є гнучке фінансування та підтримка проєктів кризового реагування.

Підтримку руху в захисті прав жінок та просуванні гендерної рівності висловили представниці донорських організацій, учасниці відкритого засідання Секторальної робочої групи “Ґендерна рівність”. Разом з учасницями Форуму вони поміркували про феміністський підхід у фінансуванні.

Embassy of Canada to Ukraine, Embassy of Sweden in Kyiv, British Embassy Kyiv, European Union in Ukraine, Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Ukraine

Посилювати жіночі голоси при формуванні політик на місцевому і національному рівні допомагають платформи для адвокації прав жінок та гендерної рівності.  Разом з Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко, за ініціативи і активної підтримки якої діють такі платформи, учасниці проаналізували їх можливості і подальші перспективи.

Надзвичайно актуальним питанням є наскрізне включення ґендерного підходу до усіх сфер відновлення – як швидкого, так і довгострокового. Цьогорічна конференція з питань відновлення у Берліні URC2024 має продемонструвати відданість цим принципам і забезпечити участь жінок в усіх тематичних секціях, запевнив учасниць форуму керівник напряму співробітництва Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew Маркус Коль.

Одна з можливостей для феміністичних організацій впливати на порядок денний у відновленні – участь у Платформі забезпечення гендерного мейнстримінгу та інклюзії у відновленні, зокрема у Консультативній панелі громадянського суспільства. Слідкуйте за новинами від УЖФ, адже незабаром буде більше інформації про Платформу!

#ГолосЖінок #WomensVoiceLeadership

Tags: No tags

Comments are closed.