херсон2

Експертки ГО Центр «Розвиток демократії» провели зустріч у рамках проєкту «Молоді лідерки за мир» з херсонськими громадськими активістками

6 жовтня 2020 року в Херсоні відбулась зустріч у рамках проєкту «Молоді лідерки за мир – Україна», котру провели представниці ГО Центр Розвиток демократії Ella Lamakh (керівниця ГО) та Марія Дмитрієва (гендерна експертка). До бесіди долучились херсонські громадські активістки – запрошені, згідно з проєктом, жінки та дівчата віком від 16 до 30 років.

Темою розмови стала важливість для молодих жінок участі у голосуванні, а також причини, котрі ускладнюють або заважають жінкам, зокрема молодим, брати участь у голосуванні. Присутні обсудили, яким чином можна усунути ці бар’єри, та в який спосіб можна заохотити та допомогти цій категорії проголосувати.

Учасниці зустрічі ознайомились і змістом Резолюції Ради Безпеки ООН 1325, з порядком денним «Жінки, мир безпека» та «Молодь, мир, безпека» та про ініціативи CEDAW – Конвенції ліквідації усіх форм дискримінації щодо жінок.

Присутні дійшли висновку, що молоді жінки становлять велику частку виборців і вони можуть вплинути на результати виборів, тому важливо не втрачати ініціативу і йти голосувати самим, закликати інших жінок до цього.

Захід відбувся у рамках Проєкту Глобальної мережі жінок-миротворок «Місцеві спільноти будують і підтримують мир: Посилення участі жінок і молоді в побудові сталого миру у Вірменії, Азербайджані, Грузії, Кенії, Молдові, Південному Судані, Уганді та Україні» (за підтримки Австрійської агенції розвитку). Координаторка проєкту Agnieszka Fal Dutra Santos у відеозаписі привітала учасниць та пояснила основні засади та мету діяльності мережі #GNWP.

Подію організувала голова ГО «ЖиваЯ» Анастасія Кириченко (м. Херсон), співорганізаторами виступили голова НУО Центр «Розвиток демократії» Елла Ламах (м. Київ) та гендерна експертка Марія Дмитрієва (м. Вишневе Київської області), фонд громади Херсона “Захист”, Лариса Польська , експертка проєкту «Жінка в політиці – зміни в країні».

Tags: No tags

Comments are closed.