Європейський суд з прав людини виніс знакове рішення, підтримавши модель, котра криміналізує купівлю актів сексуального характеру та допомагає потерпілим від проституції. Про це йдеться у пресрелізі від European Network of Migrant Women (ENoMW), оприлюдненому 25 липня 2024 року в Брюселі, повідомляє Nordic Mоdel UA у Фейсбук.
Раніше повідомлялося, що українські громадські діячки включно з головою НУО «Центр – Розвиток демократії» Еллою Ламах долучилися до адвокаційних заходів у Франції та Німеччині для підтримки даного рішення ЄСПЛ.
«Європейська мережа жінок-мігранток (ENoMW) відзначає знакове рішення Європейського суду з прав людини у справі M.A. та інші проти Франції. Це рішення підтримує французьку модель аболіціонізму, яка криміналізує купівлю актів сексуального характеру і надає підтримку потерпілим від проституції», – йдеться у пресрелізі.
У рішенні визначено, що модель протидії попиту:
- Пропонує важливу підтримку… для тих, хто бере участь у програмах виходу з проституції (жінок-мігранток близько 83% в проституції у Франції);
- Призвела до збільшення розслідувань випадків сутенерства на 54% (з 2015 р.) та подвоєння кількості зупинених борделів, плюс збільшення випадків притягнення до відповідальності за торгівлю людьми на 66%;
- Запроваджує широку систему захисту, визнаючи потерпілих від проституції вразливою групою та криміналізуючи покупців актів сексуального характеру… що позитивно впливає, зокрема на захист неповнолітніх від проституції.
Рішення базується на таких важливих віхах, як Резолюція Європейського парламенту 2023 року, яка визнає проституцію формою насильства щодо жінок і дівчат, і звіт Спеціальної доповідачки ООН з питань насильства щодо жінок і дівчат, його причин і наслідків 2024 року, в якому висвітлюються порушення прав людини, притаманні проституції та виступає за аболіціоністський підхід (криміналізацію користувачів проституції).
Європейська мережа жінок-мігранток закликає всі держави, які отримують прибуток від проституції, визнати, що вони не на тій стороні. Ці держави повинні підтримувати основні права та гідність жінок і дівчат, вносячи зміни до свого законодавства та забезпечуючи надійний захист потерпілих. Настав час діяти, щоб забезпечити майбутнє без експлуатації та насильства.
Рішення Європейського суду з прав людини знімає дамоклів меч, що висить над головами незліченної кількості вразливих жінок і дівчат в проституції. Це зміцнює захист і підтримку, яких вони вкрай потребують, забезпечуючи захист їхніх прав і гідності через аболіціоністський підхід.
«Дякуємо усім, хто долучились до того, щоб це рішення стало реальністю! Нагадаємо, що українська ГО “Центр “Розвиток демократії” на прохання CAP International – Coalition for the Abolition of Prostitution у листопаді 2023 року взяла участь у кампанії за прийняття такого рішення, і експертки організації виступили перед представниками влади у Франції та Німеччині, а також взяли участь у акції перед ЄСПЛ.
Вітаємо усіх небайдужих з цим доленосним рішенням. Тепер абсурдні заяви, що підхід протидії “порушує права” вразливих груп отримали спростування на рівні ЄСПЛ – міжнародного судового органу, юрисдикція якого поширюється на всі держави-члени Ради Європи, що ратифікували Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод», – йдеться у повідомленні Nordic Mоdel UA.
Нагадаємо, що Елла Ламах взяла участь в адвокаційній зустрічі з депутатами Бундестага. Також українки були присутні на марші феміністок у Парижі, в акції протесту у Страсбурзі (Франція); відбулася їхня зустріч із французькими політиками, зокрема, з представником парламенту та заступницею мера Парижа.