7-8 грудня 2017 року відбувся семінар “Жінки. Мир. Безпека”

“Жінки. Мир. Безпека”. Під таким гаслом було проведено Всеукраїнську навчальну майстерню з впровадження та підтримки резолюції Ради безпеки ООН №1325 та відповідного Національного плану дій “Жінки. Мир. Безпека”

Перша дводенна майстерня для журналістів відбулася 7-8 грудня 2017 року в місті Києві в Укртелерадіопресінституті, що за адресою вул. Богдана Хмельницького, 46. У заході взяли участь представники/ці державних органів влади, які відповідають за впровадження гендерної політики в країні, відомих вітчизняних та зарубіжних експертів, громадських діячів та активістів.

Семінар мав на меті надати знання з Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 (РБ ООН 1325) і наступних резолюцій щодо жінок, миру і безпеки, які є частиною зобов’язань країн-членів ООН та являють собою інструмент, щоб домогтися істотної рівності між чоловіками і жінками в країнах, що не зазнали впливу від конфлікту та до, під час і після конфлікту – і для того, щоб різноманітний досвід жінок повністю брали до уваги у всіх процесах побудови миру і відновлення. Як відомо, Україна прийняла Національний План Дій “Жінки. Мир. Безпека”, який є базовим для вирішення питань безпеки в країні.

До цих пір, жіночій досвід участі в конфліктах та їх специфічні потреби залишаються без уваги, хоча все більша кількість держав вже змінила свою точку зору на можливості жінок ефективно брати участь у мирних зусиллях і процесі примирення. Але тільки тоді, коли ми повністю зрозуміємо реальну цінність гендерного інтегрування в мирні процеси і будемо діяти відповідно, ми побачимо вплив запропонованих у Резолюції 1325 РБ ООН національних планів дій та інших стратегій.

Захід організовано за участі Держкомтелерадіо України, Укртелерадіопресінституту, ВГО “Центр-демократичні ініціативи”, Глобальної мережі жінок-миротворок.

Tags: No tags

Comments are closed.