8 травня відбудеться лекція Лукана Вея

8 травня 2018 року, 15:00 відбудеться лекція професора Лукана Вея на тему «Українська демократія по дефолту: від Кравчука до Порошенка. Що далі?».

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

м.Київ, вул.Еспланадна, 20, оф. 904

Представництво Інституту міжнародної освіти, Програма імені Фулбрайта в Україні і Моніторингово-аналітична група «ЦИФРА» запрошують на лекцію «Українська демократія по дефолту: від Кравчука до Порошенка. Що далі?» професора політології Торонтського університету (Канада) Лукана Вея, що відбудеться у вівторок 8 травня, о 15:00, в офісі Програми імені Фулбрайта в Україні за адресою м. Київ, вул. Еспланадна, 20, оф. 904.

Лукан Алан Вей є співавтором та автором книг «Competitive Authoritarianism: Hybrid Regimes after the Cold War» та «Pluralism by Default: Weak Autocrats and the Rise of Competitive Politics». Професор Вей спеціалізується на вивченні гібридних політичних режимів, зокрема в країнах колишнього Радянського Союзу. Разом зі Стівеном Левицьким Лукан Вей запропонував концепцію «змагального авторитаризму» (competitive authoritarianism). Змагальні авторитарні режими, – стверджує він, – є достатньо сильними, щоб маніпулювати демократичними інститутами – виборами, парламентом, пресою, судами. Проте, з іншого боку, вони є достатньо слабкими, щоб повністю скасувати або заборонити ці інститути.

Лукан Вей також є автором концепції «демократії по дефолту» (democracy by default): за деяких обставин демократія є результатом слабкості політичного режиму, а не наслідком зусиль, прикладених до її побудови.

У світлі двох згаданих концепцій професор Вей говоритиме про Україну. У чому особливість української демократії? Які механізми забезпечують і підтримують її існування? Як змінилась українська демократія за останні чверть століття? Відповіді на ці та інші запитання можна буде дізнатись на відкритій лекції профессора Лукана Вея.

Мова заходу: англійська (буде забезпечено синхронний переклад на українську).

Реєстрація за лінком.

Контактні особи: Іванна Фединчук (097) 761-65-71, Інна Бариш (044) 287-07-77.

Tags: No tags

Comments are closed.