ПРАКТИЧНЕ ПРАВО – це зміст програми, спрямованої на засвоєння та вміння застосовувати правові знання.

ПРАКТИЧНЕ ПРАВО дає молоді розуміння закону, правової системи і фундаментальних принципів і цінностей, на яких базується конституційна демократія. Молоді люди дізнаються про свої права і обов`язки, набувають знань, вмінь та навичок, які допомагають їм стати законослухняними, активними громадянами і громадянками. Студенти і студентки отримують практичну інформацію про системи правосуддя, одночасно засвоюючи такі концепції як правосуддя, свобода, відповідальність, рівність і авторитет. Вони вивчають важливі предмети – такі, як права людини, розв`язання конфліктів, міліцейські та судові процедури.

ПРАКТИЧНЕ ПРАВО – це дія
В процесі навчання молоді люди становляться партнерами. Навички критичного мислення набуваються в мірі того, як вони обговорюють суспільну політику, вчаться проводити диспути і беруть участь в різноманітних рольових іграх. Молодь вивчає судові справи, відвідує зали суду і зустрічається з офіційними особами.

ПРАКТИЧНЕ ПРАВО – це люди
Ті, хто впроваджують ПРАКТИЧНЕ ПРАВО, працюють рука об руку з юристами і юристками, суддями, працівницями і працівниками служб у справах неповнолітніх, міліції, законодавцями та іншими фахівцями, які допомагають зв`язати процес навчання з життям місцевої громади.

Наслідки
ПРАКТИЧНЕ ПРАВО допомагає студенткам і студентам навчитися необхідним для подальшого успіху важливим життєвим навичкам – таким, як розв`язання спірних проблем, соціальна компетентність і автономія. Стратегія навчальної взаємодії допомагає молоді знаходити різні засобі вирішення проблем, оцінювати різні варіанти рішень та їх наслідки, набувати нового погляду на речі та розвивати критичне мислення.

Посібник