screen03

Розпочався триденний тренінг для ЗМІ України «Гендерна рівність у процесах конфлікту і миру»

11, 18 та 25 червня 2021 року ГО Центр «Розвиток демократії» та Укртелерадіопресінститут, за участі Глобальної мережі жінок-миробудівниць та за підтримки Австрійської агенції розвитку, проводять тренінг для журналістів та журналісток українських ЗМІ з тематики гендерної рівності в конфлікті та в мирних процесах.

У першому дні тренінгу, котрий провела експертка ГО Центр «Розвиток демократії» Марія Дмитрієва, взяли участь 45 осіб. Організатори долучили до проведення, в тому числі, закордонних експерток та миробудівниць.

    Тренінг “Гендерна рівність у процесах конфлікту та миру” має на меті підвищити компетенцію журналісток та журналістів про:

    ·       Гендерну рівність та Резолюції Ради Безпеки ООН (Резолюції РБ ООН) з питань жінок, миру та безпеки;

        Резолюції Ради Безпеки ООН з питань Молоді, Миру та Безпеки

    ·       Зобов’язання та прогрес центрального та місцевих урядових органів Грузії у виконанні зобов’язань з гендерної рівності та резолюцій РБ ООН з ЖМБ.

    ·       Ролі ЗМІ та журналістів у підтримці гендерної рівності, значимої участі жінок та впровадження питань порядку денного ЖМБ

    ·       Репортажі з чутливістю до конфлікту, включаючи пандемію COVID-19, та створення матеріалів про COVID-19, чутливих до гендерних питань та до конфлікту.

Учасниці та учасники підвищать свій рівень обізнаності з основ гендерної рівності, а також з різних потреб жінок та дівчат в часи конфліктних та кризових ситуацій. Вони отримають більше знань про Резолюції Ради Безпеки ООН про жінок, мир та безпеку, а також про місцеві політики та діяльність країн для досягнення завдань цих резолюцій.

Журналістки та журналісти обговорять свою роль та відповідальність у залученні до впровадження порядку денного ЖМБ, включаючи застосування гендерного виміру в репортажах про конфлікт та мир, а також про Covid-19; також в уникненні гендерних стереотипів та просування жінок на ролях лідерок та миробудівниць. Вони отримають мотивацію сприяти своєю роботою виконанню зобов’язань з гендерної рівності та ЖМБ.

Аналіз різних потреб жінок у контексті пандемії Covid-19 дозволить учасницям та учасникам пропонувати своїй аудиторії нюансованіше подання інформації з теми пандемії. Вони зможуть краще побачити гендерні проблеми в країні та важливість механізмів реагування, призначених для вирішення цих проблем.

Tags: No tags

Comments are closed.