ella

У НУО ЦРД організували сесію з фінансової грамотності та податкових правил

12 квітня 2024 року НУО «Центр – Розвиток демократії» організувала для колег з громадського сектору онлайн сесію «Фінансова грамотність та податкові правила для громадських організацій».

До участі в онлайн сесії були запрошені фахівці, котрі здійснюють бухгалтерський облік в неприбуткових організаціях. Зі слів голови НУО «Центр – Розвиток демократії» Елли Ламах, такі заходи необхідно регулярно ініціювати, бо порядок звітності та обліку неприбуткових організацій змінюється. Тим більше це необхідно коригувати під час діяльності у часі війни, коли громадські організації України на певний період вимушені стати осередками гуманітарної підтримки населення.

На питання присутніх фахівчинь відповів запрошений директор аудиторської фірми «Аудит Центр» Тарас Лахно. Він, зокрема, розповів про вимоги податкового обліку до виконання всіх кроків в процедурі надання гуманітарної допомоги – від запиту юридичних або фізичних осіб до оцінки та внесення операцій із товарно-матеріальними цінностями у податкові та фінансові звіти.

Також пан Тарас наголосив на важливості ведення діяльності згідно з зазначеними у статутах громадських організацій напрямках, на неприпустимості використання нецільових коштів, що теоретично може призвести до втрати неприбутковою організацією цього статусу.

З його слів, важливо правильно зберігати фінансові архіви організацій. Звітні документи по заробітній платі, за законом, мають зберігатися 75 років. У випадку, коли решти фінансової документації накопичилося дуже багато, аудитор порадив звертатися до архіваріусів, які проведуть необхідні процедури з документами.

У НУО «Центр – Розвиток демократії» планують організувати наступні сесії на цю важливу тему.

Tags: No tags

Comments are closed.